96 hodin

     Ve filmu 96 hodin je hlavním hrdinou Bryan, jenž je bývalým členem tajné mafie, osobní strážce a především milující otec. Je rozvedený a se svou bývalou ženou má jednu dceru.

     Jeho dcera se jmenuje Kim a jejím přáním je odjet se svou kamarádkou do Francie. Matka Kim by jí dala vše, co jí vidí na očích, tudíž s tím nemá problém. Otec se ale strachuje, neboť má různé zkušenosti, a tak vidí svět trochu z jiného úhlu. Nakonec svolí a dá své dceři přísné instrukce, ale hlavně do ní vkládá velkou důvěru. Kim svému otci lhala, protože měla v plánu se svou kamarádkou Amandou procestovat nejen Francii. Po příletu se dívky seznámí s chlapcem, který si údajně chce vzít taxíka napůl, ale sleduje, do jakého domu vstupují. Večer, když jí otec volá, vidí Kim, jak Amandu někdo unáší. Bryan jí tedy poradí, co má dělat, aby měl šanci jí zachránit. Obchodníkům s „bílým masem“ tedy nastává krutý boj s bývalým agentem, kterému nepřeje čas. Odhadovaný čas na záchranu lidí, tedy čas pro dostupnost informací a pro změnění osoby, je 96 hodin. Nakonec se mu podaří dceru zachránit, ale zemře zde mnoho jiných lidí.

     Film 96 hodin bych hodnotila 8 body z 10. Líbilo se mi, že to bylo takové upozornění nebo informování o tom, že svět nemusí být plný milých lidí. Zároveň bych nedoporučovala se na tento film dívat sám, pokud máte strach a dokážete v danou chvíli věřit i v nemožné. Ale nesmím zapomenout na akčnost a plynulost, kterou tento film rozhodně nepostrádal.