Bílý tesák- Jack London

Kniha vypráví o vlkovi a zároveň psovi jménem Bílý tesák. Jeho matka je fena a jeho otec vlk, proto jsou v něm obě povahy.

První kapitoly jsou soustředěny na matku Bílého tesáka a na jeho vyrůstání v přírodě. Však, když jednou Bílý tesák zabloudí k lidskému obydlí, seznámí se s lidmi a o matku přijde. Dál žije s lidmi a je závislý na svém majiteli Šedém Bobrovi, kterého velmi respektuje.

Nejhorší zkušenost zažije, když je prodán Krasavci Smithovi. Krasavec Smith riskuje jeho život v zápasech mezi psy, ze kterých vydělává dost peněz. Bílý tesák díky svým vlčím schopnostem vyhrává, ale brzy přijde zákeřný pes, jenž Bílého tesáka překvapí a malém i usmrtí. Záchrana však zasáhne v pravou chvíli a vlka čekají šťastné zítřky.

Autor píše v knižně spisovném jazyce. Některé popisné části knihy jsou zbytečně prodloužené, ale i přesto se mi kniha líbila. Hodnotím 8 body. Pozitivní body za některé popisy krajiny, do kterých se čtenář lehce vcítil, a velmi uvěřitelné pochopení světa z pohledu psa. Strhnuté body za nudné a zbytečné části knihy, které se někdy opakovaly.