jumanji2

Jumanji: Vítejte v džungli!

Druhý díl filmu Jumanji se odehrává v roce 2017, protože hra nebyla zničena a její otevření znovu oživilo celou hru. Zúčastní se jí čtyři studenti, kteří jí objeví v době vykonávání svého školního trestu, ale také chlapec, který hře propadl už před lety. Hra už ale nezůstala deskovou hrou, ale proměnila se v herní konzolu tak, aby upoutala větší pozornost. Všechny tyto postavy hra pohltí a donutí je stát se její součástí.

Hlavních postav tohoto filmu je hned několik a to proto, že při vstupu do hry se z vás stane hráč. Vzhled člověka a jeho zdatnosti se tedy změní, ale charakter zůstane. Prvním záškolákem je Spencer, jenž je chytrý, tichý a nebaví se s mnoha lidmi. Hra z něj ale udělá Dr. Smoldera Bravestona, který je zdatný a má velmi dobré předpoklady pro přežití v džungli, protože jako postava nemá známé žádné slabiny. Anthony, který je po škole, protože za něj Spencer napsal práci do školy, nemá problém s komunikací a v realitě žije bez problémů. Ve hře se stane vedlejší rolí, na kterou není zvyklý. Promění se v Moose Finbara, který má spoustu slabin, ale je také velmi chytrý a upozorní na spoustu problémů. Jejich třetím parťákem ve hře je Bethany, která představuje velmi oblíbenou žákyni, jež ale není moc připravená na život mimo civilizaci. I ona se změní a to asi nejvíce. Stane se zní Professor Shelly Oberon, tedy velmi vzdělaný paleontolog a kartograf, který je ve středním věku. A poslední záškolačkou je Martha, která je velmi chytrá, ale také samotářská a  nekomunikativní. Z ní se stane drsňačka Ruby Roundhousová, která zvládá bojové umění.

Tento příběh začíná také dřív než v roce 2017, kdy jeden chlapec objeví při běhu na pláži deskovou hru Jumanji a ona se změní v herní konzolu, kterou hned další den vyzkouší. Stane se pilotem Alexem a bude se muset naučit přežít v džungli. O několik let poté do této hry vpadne čtveřice studentů, kteří mu mohou pomoci hru přežít a dohrát. Všichni se o to snaží, neboť jiné východisko není. Vytvoří dobrý tým, ale čeká je spousta nástrah. Hrou je provádí Nigel, který jim podá základní informace. Jejich úkolem je vrátit smaragd, který ovládá chování tvorů v džungli, na jeho původní místo. Na vrchol skály připomínající jaguára.

Tento film jsem viděla dříve než Jumanji 1. Velmi mě zaujal a hlavně celou dobu bavil. Nechyběly tam vtipné hlášky, souhra postav a zajímavá situace. Po dějové lince byl o něco chudší než první díl Jumanji. Každý díl má také jinou atmosféru. Při prvním díle jste se mohli bát toho, co nastane. V tomto díle také, ale daleko více to bylo pojato jako komedie a celkově s humorem. Chyběl tam ten čas, kdy jste se mohli bát. Každému vyhovuje jiný typ zpracování, ale obě varianty jsou velmi zajímavé. Líbilo se mi zpracování vstupu do hry, vybírání postav, změny vzhledu a také to, že  byli studenti. To může mnohé přilákat. Tento film se mi velmi líbil a po dlouhé době mě pobavil. Ohodnotila bych ho 9/10. A doporučila všem, kteří se chtějí zasmát i všem těm, kteří jsou milovníky akčních a vtipných filmů.