kraska-a-zvire

Kráska a zvíře

     Kráska a zvíře patří mezi klasické Disneyovky, ale tento rok došlo k jejich filmovému provedení, které bavilo nejen mě, neboť jej v prvních třech dnech zhlédlo přes 100 tisíc lidí. Je to dojemný příběh, ve kterém se ze sobeckého, hamižného prince stane zvíře a všichni jeho poddaní se stali součástí jeho velkolepého zámku.

     Jednoho dne prince navštívila na velké slavnosti stařenka, jež byla ve skutečnosti velmi mocná čarodějnice, která prince proměnila a darovala mu růži. Tato růže symbolizovala čas, který zvíře má na naplnění svých zlých skutků a na své celkové polepšení. V malé vesničce daleko od zámku bydlela krásná a velmi sečtělá Bella, jež nezapadá k obyvatelům této vesnice. Zvíře také moc nepatří mezi své poddané, tuto vlastnost mají společnou. Jednoho dne vyrazí otec této Krásky prodat své výrobky a jako obvykle jí slíbí, že jí přiveze růži. Tentokrát vše nejde tak hladce, protože v lese ho napadli vlci a svedli ho na cestu k zámku, kde uřízl růži, která stála nejen jeho svobodu. Vrátil se jen otcův kůň, a tak se Bella rozhodla zachránit svého otce. Našla ho v zaostalém, ale přesto nádherném zámků, kde svého otce nahradila. Celou dobu do ní je zamilován místní krasavec Gaston, který scénu nejen oživuje, ale i komplikuje děj. Kráska si zvyká na zvíře a poddané, rozumí si s nimi, snaží se je zachránit, ale nejde to jen tak.

     Film se mi velmi líbil, neboť celá scéna působila ladně a vše bylo, jak v pohádkách má být. Jedna věc mě trochu překvapila a to ta, že se zde velmi zpívalo. Byl to spíše filmový muzikál, ale písně byly velmi pěkné. Pohyblivé předměty byly realistické, jen české titulky nestojí za nic. Takže pokud se na to chcete podívat, tak nejlépe v originále. Jinak bych tomuto filmu dala 9/10 bodů.