lalaland

La La Land

     Už před několika měsíci jsem shlédla film nebo spíše muzikál La La Land, jež vypráví o Mie a Sebastienovi, dvou mladých lidech, kteří mají své sny a touží po jejich naplnění. A jak to tak bývá, jednoho dne se setkají, a tak tento příběh vznikne.

     Mia (Emma Stone – za tuto roli získala Oskara) je číšnice v baru studia Warner Bros. Jejím snem je být herečkou a získat hlavní roli. K tomu jí dopomůže právě Sebastian, který je hudební umělec, ale pro nedostatek peněz, hraje i v podnicích, jejíž hudba ho nenaplňuje. Je milovníkem jazzu, a když hraje, ani to nevíte, je to až tak přirozené. Nechce se vázat žádnými pravidly, nebaví ho dělat to, v čem nevidí smysl a Mia má pro něj pochopení.

     Celý film je vyprávěním prokládaným písněmi méně i více chytlavými. Zpěv Mii a Sebastiena nepatří k těm nejlepším vystoupením, ale působí to velmi přirozeně. Někdy chcete, aby se něco takového stalo i u vás. (Tancování v koloně na dálnici!) Smysl tohoto filmu jsem asi úplně nepochytila a jeho jednotvárnost mě chvílemi unavovala. Ve filmu bylo mnoho krásných myšlenek, které vás po filmu provázejí dále.

     Filmu bych dala asi 6 bodů z 10. Nejsem na tento typ filmu zvyklá, což není špatná věc, ale chybělo mi tam nějaké napětí, vyvrcholení a konec byl pro mne nesrozumitelný.  Bylo pro mne složité ho vnímat, ale některé písně byly pěkné. (Another Day of Sun, City of Stars…) Rozhodně se na něj podívejte, neboť recenze jsou individuální záležitosti!