nedotknutelni

Nedotknutelní

     V tomto filmu jsou hlavními hrdiny aristokrat Philippe a optimistický černoch Driss. I přestože jsou úplně rozdílní, svede je osud ke každodenní spolupráci. Driss potřebuje práci nebo příspěvky pro svou početnou rodinu a Philippe fyzicky i psychicky zdatnou osobu, neboť dokáže jen hýbat hlavou.

     Philippe o svou pohyblivost přišel při autonehodě a od této je odkázaný na péči a ochotu ostatních lidí. Philippe si chce užít každé chvíle, a proto mu vadí i drobné nedostatky jeho asistentů. To je jeden z důvodů, proč se u Philippa pracovníci tak často mění, ale málokdo má tu trpělivost na celodenní práci s vozíčkářem. Driss je černoch pocházející z početné rodiny a jeho matka ho vyhodila z bytu. Naštěstí byl přijat na místo asistenta u Philippa. Mají ale mnoho rozdílných vlastností a díky tomu si mají vždy co říct. Philippe je daleko vzdělanější (např.: v klasické hudbě a etiketě), ale i on se má co od Drisse učit. Velmi si rozumí, ale navěky spolu také zůstat nemohou.

     V tomto filmu se mi líbilo, že zde bylo hezky ukázáno, že Philippe ačkoli má téměř „vše“(luxusní automobil, krásný domov…) si bez zdraví tyto věci stejně neužije. Driss naopak „téměř nic nemá“, a přesto změní život k lepšímu u nejednoho člověka. Film byl plný emocí a zábavy, pravého přátelství a určitě je to jeden z nejpovedenějších filmů, které jsem kdy viděla. Další věc, která mě na filmu nadchla byla hudba, která nás celým filmem provázela. Filmu bych tedy dala 10 bodů z 10.