O nás

Jídlo – Kája

 

Moje rubrika se bude zabývat jídlem a věcmi s jídlem spojenými. Prozatím bude tvořit ¼ našeho blogu. Musím jen podotknout, že nejsem žádná vyučená kuchařka či cukrářka, a tak mé recepty a rady berte spíše jako inspiraci.

Od této části blogu můžete očekávat různé recepty (od studených předkrmů přes jednoduché hlavní chody až po lahodné dezerty), dále se můžete těšit na mé zkušenosti se zajímavými pokrmy či restauracemi nebo na doporučení, kam zajít na lahodný oběd nebo co dobrého si uvařit v dané roční období.

Na závěr bych jen dodala, že mezi mé nejoblíbenější suroviny rozhodně nepatří maso, proto převážná většina receptů bude patřit hlavně zeleninovým jídlům hotovým do 30 minut.

 

Filmy – Kristý

 

Na našem blogu Recenze studentů mám kategorii FILMY. Nejsem totiž ani kuchař, ani cestovatel, ani nepřečtu moc knih. Každý ze studentů má svůj program a většinou časově náročný, ale na co si čas rozhodně najdeme, je film.

V této kategorii najdete tipy, rady, kritiku na filmy, jež jsem v poslední době viděla. Doufám, že si zde každý najde to své. V případě, že bych navštívila nějaké zajímavé místo, přečetla dobrou knihu, či se setkala s chutným pokrmem, najdete můj článek v ostatních kategoriích na webu.

 

Místa – Anička

 

Moje rubrika se bude nazývat recenze na – Místa. Bude se zabývat tipy na výlety, pobyty na prodloužené víkendy a na prázdniny či výlety na poslední chvíli. Vždy dle ročního období bude „limitovaná edice“ na tipy a konkrétní např. akce a události na daném místě, např. v zimě budou tipy kam na lyže, běžky apod. Naopak v létě, kam k vodě a to nejen v Čechách, ale také na festivaly, památky a nejrůznější akce.

Ke každému tipu bude vždy vlastní fotka, či série fotografií jako dokumentace mého pobytu na daném místě a hodnocení, které bude obsahovat jisté body, kterých se budu při každé recenzi držet. Recenze budu dělat jen na místa, kde jsem sama strávila nějaký čas a tak recenze budou z mého pohledu. V mé rubrice tak nenajdete nic, co bych sama nezažila.

 

Knihy – Verča

 

Na našem blogu „Recenze studentů“ mám rubriku „Knihy“. Jak název vypovídá budou zde různé recenze na knihy, jež mě v poslední době zaujaly a chtěla bych se k nim vyjádřit. Knihy zhodnotím body od 1-10 podle kritérií jako srozumitelnost, zajímavost, věrohodnost atd.

Případně do komentářů pod recenze mohou čtenáři napsat svůj názor- souhlas/nesouhlas/doplnění. Počítám s tím, že každý nebude v souladu s mým hodnocením, neboť jsou recenze individuální.

Jsou tu tedy vítáni knihomolové, náhodní návštěvníci našeho blogu nebo čtenáři, co chtějí použit naši tvorbu pro jiné účely.