Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

     Hlavním hrdinou filmu Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti je velmi odvážný a hodný Jake, který se z roku 2016 přesune do roku 1943, kde se jeho dětské sny a pohádky odvyprávěné dědečkem proměňují v realitu. Děj se tedy odehrává v jednom z dnů druhé světové války.

     Jakeovi od malička jeho dědeček vypráví příběhy o sirotčinci a všech dětech, které mají zázračné a pozoruhodné vlastnosti a i kvůli nim se stane jen pohádkami, což se změní po nečekané smrti dědečka. Shoda některých náhod ho uvede do rozpaků, proto se rozhodne tento neznámý sirotčinec najít a dozvědět se všechna tajemství, které skrývá.

     Film je velice zajímavý, originální a vtáhne vás do děje. I přestože fantasy nepatří mezi  mé nejoblíbenější žánry, tento film mě velmi zaujal. Děj byl pochopitelný i pro ty, kteří nečetli knihu, podle níž byl film natočen. Autor má vše do detailů promyšlené a Timu Burtonovi se podařilo to skvěle zpracovat. Každé dítě, které se v sirotčinci octne má nějakou nadpřirozenou schopnost nebo vlastnost (dívka, která umí létat; chlapec, který je vidět jen pokud je oblečený atd.)

     Tento film bych ohodnotila 7 z 10 bodů, protože v některých chvílích mi připadaly postavy nevěrohodné, ale velmi se mi líbily herecké výkony dětí, protože byly na úrovni velmi zkušených herců.