Slovensko – Oravice

SlovenskoPokud přemýšlíte, kam vyjet za krásnou přírodou, na lyžování, či se chcete podívat na nové místo, mám pro Vás tip. Tím je slovenská destinace Oravice, která se nachází 310 km od hlavního města Bratislavy.

Zde se nachází lyžařské středisko Oravice s lyžařskou školou, čtyřsedačkou, jednou pomou, několika sjezdovkami a nemálo bufety. Z hlavní sjezdovky je možnost odbočit hned na několik dalších sjezdovek, avšak všechny se sejdou na onom stejném začátku. Pod celým areálem, hned vedle pokladny, je restaurace i s možností venkovního sezení. Další bufet se nachází o několik metrů dál pod pomou a třetí je přímo na sjezdovce, kde končí poma, která se zde spojuje s hlavní sjezdovkou. Zde mají i lehátka a můžete si zde tak odpočinout. Celý tento areál má vlastní bezplatné parkoviště, ze kterého vede mostek přímoSlovensko k tomuto lyžařskému areálu.

Na celý tento Skipark navazuje termální aquapark s venkovními a vnitřními bazény. Bazénů zde mají celkem 6 a to relaxační, sportovní a dětské. Tyto bazény mají vodu o teplotě 32oC až 38oC a voda sem vyvěrá z hloubky 1611 m.  Ze sjezdovky vidíte přímo na venkovní bazény a pokud se necháte zlákat, můžete si koupit celodenní skipas a vstup do tohoto aquaparku v jednom.

Stačí-li Vám však venkovní bazény, hned za tímto aquaparkem se nachází tzv. „staré termální lázně“, kde mají pouze dva venkovní termální bazény a to o teplotě 36oC a 38oC. Oba tyto areály mají otevřeno i v letním období a tak pokud nelyžujete a chcete do této oblasti zavítat např. o velkých letních prázdninách, určitě toho nebudete litovat.

Pokud jste nadšenci pro běžkování, mají zde také tři udržované běžecké trasy – Tichá dolina (10 km), Bobrovecká dolina (10 km) a Pod Maguru (10 km). Tyto trasy též spadají pod lyžařský areál Oravice.Slovensko

Tato oblast se mi velmi líbila a to jak v létě, tak také v zimě. V obou obdobích má tato destinace své kouzlo a pokud jste zSlovenskode nebyli, určitě Vám sem doporučuji zavítat. Je zde hned několik možností, co dělat a tak si zde každý najde to své. Pokud však nejste sportovní typ, určitě se Vám termální lázně a zdejší velkorysá příroda se spoustou zvířat zalíbí. Přemýšleli jste, kam bude vaše další cesta? Tak teď už víte.

Slovensko

Odkazy:
www.aquaparkoravice.sk
www.skiparkoravice.sk