Vídeň – tržnice Naschmarkt

Naschmarkt VídeňBlíží se Vánoce a s nimi i Vánoční trhy, koncerty a nejrůznější společenské akce s tématikou Vánoc. Vánoční Staroměstské náměstí a Drážďany a podobné vyhlášené oblasti většina z nás zná a už je navštívila. Rozhodla jsem se proto Vám ukázat něco nového, co jsem navštívila už před nějakou dobou. Tato lokalita se nachází ve středu hlavního města Vídeň a přesněji je to tržnice Naschmarkt.

Nejznámější vídeňský trh má 120 stánků, mnoho hospůdek a kaváren a přibývají mezi nimi také typické místní hospůdky a bary. Naleznete zde pestrou kulinářskou nabídku od vídeňské až po indickou, od vietnamské až po italskou kuchyni. K neodmyslitelné tradici patří také pravidelný sobotní bleší trh, navazující právě na tržnici Naschmarkt. Tento trh je propojen s celou tržnicí a je zde každou sobotu od 6:30 rána do 18 hodin večer.

Naschmarkt VídeňMy jsme se do centra města vydali za cílem naleznout a navštívit nějakou místní tržnici. Předem jsme měli nějaké vyhlédnuté a právě tato se nám nakonec líbila ze všech nejvíce. Tento výlet jsme se rozhodli podniknout v sobotu dopoledne a rozhodně jsme nelitovali. Parkování je v této oblasti složitější, jelikož je to hned v centru a tento trh je zřejmě oblíbený i mezi místními obyvateli. Je zde tak nejen hodně lidí, ale také hodně dopravních prostředků. Proto nedoporučuji mít stejný nápad a to zaparkovat hned u chodníku vedle tržnice. Pokud zde totiž strávíte více jak 45 minut, můžete dostat od místní policie pokutu za parkování. Z vlastní zkušenosti tak doporučuji si předem vyhledat nějaké parkoviště, či nejbližší podzemní garáže, jedna nebyla daleko a hned po prohlédnutí tržnice jsme zde naše auto také zaparkovali.

Naschmarkt VídeňTržnice je na náměstí, ale jednotlivé stánky byly těsně vedle sebe a jejich markýzy z každé strany vytvořily střechu, pod kterou se tak procházeli návštěvníci. V případě špatného počasí tak máte stále možnost si tržnici v klidu prohlédnout. Spousta obchodníků je ze zahraničí a tak se zde cítíte např. jako v Turecku, jelikož Vám prodávající nabízí na ochutnání nejrůznější sušené plody, pečivo, maso a spoustu dalších jiných pokrmů. Vyzkoušela jsem přes sladké po slané. Nejvíce mohu doporučit místní pečivo, jehož nabídka je opravdu pestrá. Nejrůznější housky, šátečky a podobně. Co zde jistě musíte zkusit je také kebab a právě nejrůznější sušené ovoce.

Tento výlet se mi velmi líbil a určitě sem doporučuji zajet hlavně v tomto vánočním obdobím. Já zde byla o jarních prázdninách, čehož nelituji a myslím si, že tento trh je vhodný za každého ročního období. Doporučuji si hlídat své věci, hlavně pokud se rozhodnete navštívit i bleší trh a předem si vyměnit pár eur, protože se Vám tady určitě budou hodit. Této tržnici dávám 10 bodů a upozorňuji, že především o víkendu byste měli počítat s větším davem lidí a vyrazit tak hned ráno, kdy je vše čerstvé a průchozí.

 

stánek z blešího trhu
stánek z blešího trhu