zapisnik

Zápisník jedné lásky

     Tento film z roku 2004 vypráví o jedné velké lásce, kterou zažili Noah s Allie, před druhou světovou válkou. Byla to láska na první pohled a obou hrdinům se ze dne na den změnil pohled na svět. Krásně se doplňovali, protože byli úplně rozdílní, ale to jim do jejich cesty přineslo i několik překážek.

     Allie pochází z bohaté rodiny, její rodiče řídí celý její život. Má přesně stanovený harmonogram, co kdy bude dělat, ale její optimismus to nijak neruší. Nikdy nezažila nic jiné, a tak nemá srovnání, jaké by to bylo, kdyby její život rodiče tolik neovlivňovali. Její zálibou je kresba, jež se nestíhá věnovat, vzhledem k jejímu každodennímu režimu. Noah je chlapec z prosté rodiny, jenž žije pouze s otcem, který ho nadevše miluje. Když byl malý, zadrhával se, a tak ho otec nutil číst poezii, která Noaha zaujala a zároveň vzdělávala. Chce si užít každý den naplno, má pevnou vůli, a když ho něco nadchne, nevzdá se toho.

     Noah si Allie všimne v lunaparku, kde si umane, že jí získá. Když ho napoprvé odmítne, rozhodne se zavěsit na ruské kolo a neslézt dokud mu neslíbí, že s ním někam půjde. Allie se tedy s Noahem setká v kině, v kterém už mnoho let nebyla, a i ona zjistí, že je Noah ten pravý. Od té doby se Allie a Noah od sebe nemohou odloučit. Milují se, hádají se, ale nedokáží se odloučit, jako by se znali odedávna. Do jejich lásky zasáhnou Alliiny rodiče, kteří nechají Allie odvést do newyorské školy. Noah Allie píše dopisy, ale matka Allie je schovává. Poté začne druhá světová válka a většina mladíků odejde bojovat. Allie se rozhodne stát se dobrovolnou sestrou a léčí spoustu mladíků, v kterých Noaha vidí. Jednoho dne ji jeden osloví a pro Allie je to nový začátek. Ten chlapec se jmenuje Lon a Allie se s ním dokonce zasnoubí, protože o Noahovi už nic neví. Jednoho dne spatří fotku Noaha v časopise a rozhodne se ho navštívit, čím se dostane do nepříjemné situace.

     Film se mi velmi líbil, bylo zde vidět, že lásku nic nerozdělí, a pokud máte rádi romantické filmy, rozhodně neváhejte. Myslím si, že je záživný i pro ostatní. Je zde vidět, že člověk může být šťastný a peníze k tomu nepotřebuje. Dalo by se říci, že je tento film i motivační, neboť Noah se nikdy nevzdává. Postavy celkově mi byly velmi sympatické a také se mi líbilo způsob filmu, kdy starý pán vypraví tento příběh a velmi dobře se vžijete do role. Mě tento film velmi zaujal, a proto mu dávám 10/10 bodů. A rozhodně doporučuji!