Zoo v kufru- Gerald Durrell

Kniha „Zoo v kufru“ vypráví humoristické příběhy o autorových výpravách za zvířaty. Tento cestopis tedy píše autor- Gerald Durrell. Autor cestuje do Bafutu se skupinou lidí za účelem získat exotická zvířata pro svoji zoo.

Překvapilo mě, že i když doposud G. Durrell nemá pozemek pro zoo, neláme si s tím hlavu a chytá zvířata. Z knihy vyplývá, že je spisovatel trochu naivní a snílek. Je velmi poctivý, pracovitý a má rovnocenný pohled na Černochy. Dalo by se říct, že černošská společnost je mu milejší než společnost Britů (pochází z Anglie).

Kniha neměla mnoho stran, ani se v ní často neodehrávalo nějaké drama, a proto si myslím, že byla spíše oddechová a nenáročná. Často se v knize objevovaly popisné odstavce o zvířatech, u nichž jsem se nudila, ale jinak na mě kniha zanechala pozitivní dojem. Knihu hodnotím 5 body. Podle mého názoru je v knize průměrné čtení, do něhož jsem se mnohdy nemohla začíst. Zprvu jsem si podle názvu myslela, že to bude dětská kniha, ale příjemně mě překvapilo, že tomu tak nebylo. Zaujalo mne, že autor píše o zážitcích, jež sám prožil.